2024-08-25 Senior i junior na rowerze - W cieniu drzew

Klub Turystyki Rowerowej 4R przy PTTK zaprasza rodziców z dziećmi, babcie, dziadków z wnuczkami na wycieczkę rowerową Senior i junior na rowerze pod hasłem "W cieniu drzew" w dniu 25 sierpnia 2024 r. (niedziela).

Udział w wycieczce rowerowej jest bezpłatny. Zapisy w dniu wycieczki rowerowej przed startem.
Wycieczka rowerowa dofinansowana jest przez MZPiTU w Olsztynie.

Trasa rowerowa: Olsztyńska Starówka – Dajtki – Gronity - Arboretum w Kudypach - Olsztyn. Dystans 24 km (w obie strony).

Zbiórka uczestników z rowerami przy fontannie obok Starego Ratusza (budynek Biblioteki Wojewódzkiej) na olsztyńskiej starówce w dniu 25-08-2024 o godz. 9:45. Warto przyjechać 10 min. przed rozpoczęciem wycieczki, aby wpisać się na listę uczestników oraz wypełnić oświadczenie uczestnictwa osób niepełnoletnich.

Wycieczkę poprowadzą kol. Elżbieta Szafrańska i kol. Ewa Stankiewicz.

Trasa łatwa, gdyż przez większość wycieczki będziemy poruszać się drogami leśnymi. Zalecana jazda na rowerach ATB, crossowych oraz górskich. Wycieczka odbędzie się bez względu na warunki pogodowe. Kaski rowerowe mile widziane.

W programie: zwiedzanie leśnego arboretum Warmii i Mazur w Kudypach, ciekawa kapliczka umieszczona w pniu 200-letniej sosny, konkursy z nagrodami oraz świetna zabawa.
Oprócz ciekawostek przyrodniczych i krajoznawczych, podczas wycieczek rowerowych będą poruszane tematy dotyczące zasad bezpiecznego poruszania się na rowerze oraz unikania ryzykownych zachowań.

Czy wiesz że: Arboretum to ogród dendrologiczny, który kolekcjonuje rośliny drzewiaste w celu ukazania ich piękna i różnorodności.

Podczas wycieczki obowiązuje regulamin Rajdów Rowerowych Klubu Turystyki Rowerowej 4R. Osoby w wieku poniżej 18 lat mogą uczestniczyć wyłącznie pod opieką rodziców lub prawnych opiekunów. Osoby zapisane na listę uczestników są ubezpieczone od NNW. Uczestnicy przyjeżdżają sprawnymi rowerami. Zabezpieczenie rowerów należy do właściciela roweru. Zabieramy ze sobą: zapasową dętkę i klucze, prowiant i picie oraz ubiór odpowiedni do warunków pogodowych.

Obowiązkowo zabieramy dobry humor i słoneczną pogodę -:)

Więcej informacji: http://www.4r.olsztyn.pl/rajdy-i-wycieczki/710-senior-i-junior-na-rowerze-w-cieniu-drzew-25082024.html